در حال بارگذاری ...
25 مهر

توضیحات در رابطه با محصولات کاشی تبریز

محصولات 100*50 کاشی تبریز

  1. محصولات 100*50: کاربرد این کاشی ها در محیط های داخلی شامل : سرویس های بهداشتی، آشپزخانه، کف واحد ها، راه پله ها، لابی و پارکینگ می باشد. علاوه بر این موارد در محیط های تجاری، سالن های همایش و اجتماعات، محیط های اداری، مراکز درمانی و تمامی محیط های خارجی نظیر حیاط و بالکن بغیر از نمای ساختمان قابل استفاده می باشد.
   طرح پارک کاشی تبریز

                                                                                        طرح ترانزیت کاشی تبریز
  2. تلفیق و استفاده دو سایز 100*50 و 100*25 کاشی تبریز با همدیگر در یکسری از طرح ها به دلیل داشتن طول یکسان و نصب و اجرا در یک مسیر و در یک جهت زیبایی خاصی به محیط اجرا شده می دهد.
  3. محصولات 120*60 کاشی تبریزموارد استفاده محصولات این سایز همانند سایز 100*50 کاشی تبریز می باشد با این تفاوت که این سایز محصول در نمای ساختمان نیز طبق روشهای ذیل قابل استفاده می باشد.

   الف) تا ارتفاع 3 طبقه می شود از ملات و یا چسب مخصوص نما استفاده گردد و در ارتفاع بیش از 3 طبقه توصیه می شود پس از مسلح کردن پرسلان ها بصورت اسکوپ می شود بصورت ملات و یا چسبی در ارتفاعات نیز مورد استفاده قرار گیرد.(نحوه اسکوپ و قطعات بکار رفته جهت نصب با ملات و یا چسب متفاوت می باشد).

   ب) نحوه دیگر اجرا در نما بصورت اجرای خشک می باشد که در ابن اجرا ازچسب و یا ملات استفاده نمی گردد و محصولات توسط سازه های فلزی که در پشت پرسلان ها و در دیوار ایجاد شده است نصب خواهند شد که در این روش بدلیل عدم استفاده از ملات یا چسب به سبک سازی ساختمان بسیار موثر خواهد بود.

   • لاپاتو (semi polish)

   دستگاه لاپاتو که به آن پولیش سطحی نیز گفته می شود یکی از تجهیزات نوین و بسیار گران قیمت در صنعت کاشی و سرامیک محسوب میشود و هدف از استفاده از این دستگاه ایجاد افکت های جدید مطابق با طرح های مدرن موجود در بازارهای جهانی است.با استفاده از این دستگاه می توان برجستگی های روی کاشی را پولیش داده و قسمتهای براق و شیشه ای روی آن ایجاد کرد و حتی می توان نقاط پولیش خورده را مات و افکت های زیبایی به وجود آورد همچنین این دستگاه قابلیت تولید طرح هایی با براقیت زیاد و آینه ای را دارد.

   • پولیش مات

   با استفاده از تکنیک پولیش مات می توان سطحی وییه و همانند سطح سنگ طبیعی پولیش خورده ایجاد نمود که در هزر مکانی قابل استفاده بوده و نیاز آن گروه از مصرف کنندگانی که خواستار محصولات خاص می باشند را تامین نمود که این تکنیک در حال حاضر در کشور ایران توسط شرکت کرابن سرامیک تبریز در حال تولید می باشد.

    

   بدنه رنگی محصولات کاشی تبریز(body color)

   در این نوع محصولات سعی میشود رنگ بدنه سرامیک پرسلان لعابدار تا حد امکان همرنگ سطح کاشی گردد که این استفاده از این نوع محصولات دارای مزایای ذیل می باشد:

   • یکنواخت بودن رنگ بدنه و لعاب در نتیجه احساس یک تکه بودن سرامیک و طبیعی جلوه دادن طرح ها
   • احساس صلب و مقاوم بودن سرامیک ها
   • عدم نیاز به فارسی بر کردن در گوشه ها به دلیل رنگی بودن و همرنگ بودن بدنه
   • چمفر کردن لبه های سرامیک ها از بین بردن تیری لبه ها و در نتیجه کاهش لب پر و ریزش در حین انتقال
   • حفظ ظرافت طرح های رستیک و طبیعی جلوه دادن طرح
   • در صورتیکه حین نصب سرامیک لب پر شود به دلیل همخوانی رنگ بدنه و لعاب اختلاف رنگی مشاهده نمی شود.
   • با توجه به اینکه اکثر محصولات رنگی کاشی تبریز در نما ها به صورت خشک نصب میشوند لذا در بدنه های سفید رنگ در جاهایی که بدنه مشاهده می شود جلوه خوبی ندارد و لیکن در بدنه رنگی بدلیل یکنواختی رنگ بدنه و لعاب موردی ایجاد نمیکند.
   • مقاومت و نیروی شکست همانند بدنه سفید خواهد بود.
   • مقاومت شیمیایی و لکه پذیری و سایش مطابق استانداردهای رایج می باشد.
avatar