راهنمای نصب

برای حفظ نظم و فاصله بین قطعات موزائیک داخل بسته ها ، توجه داشته باشید که بسته ها به صورت کاملا منطبق و زیر ۶ ردیف روی هم چیده شوند و از قرار دادن بسته های موزائیک در محلهای مرطوب و در معرض آب جدا” اجتناب نمائید. از برخورد هرگونه ملات ، چسب ، خمیر بند کشی و یا اجسام تیز و زبر با سطح موزائیکها اجتناب کنید . سطح موزائیکها بسیار حساس هستند و براحتی قابل تمیز کردن و نظافت نمی باشند

  • قبل از نصب بهتر است سطوح دکوری موزائیکها را با استفاده از چسب کاغذی بپوشانید و تا اتمام کامل عملیات نصب ، لایه محافظ سطوح فلزی و یا چسب کاغذی که به سطوح دکوری چسبانده اید را جدا نکنید. تا از برخورد مستقیم ملات ، چسب ، خمیر بند کشی به این سطوح  تا حد امکان جلوگیری گردد
  • برای نصب صحیح،  حتما از چسب کاشی با کیفیت و بند صلیبی متناسب با بند قطعات موزائیک استفاده کنید  . باید توجه داشته باشید که چسب مصرفی رقیق و شل نباشد و حالت خمیری داشته باشد تا سریعتر خشک گردد .
  • محل استفاده جهت قطعات موزائیک و مورو می بایست دارای سطح صاف و یکنواخت ( سطح سیمان کاری شده و یا کاشی شده ) باشد . پس از زیر سازی مناسب بر روی دیوار ، چسب کاشی را بر اساس شکل سرامیکها به طور یکنواخت با استفاده از ماله دندانه دار پخش نمائید.
  • برای نصب وچیدمان سریع وصحیح موزائیکهای گروهی با چسب کاشی ، میتوانید یک صفحه تخت وغیر قابل انعطاف که هم اندازه وهم شکل ورق های موزاییک است  تهیه نمائید و با قرار دادن آن روی موزائیکهای گروهی و با استفاده از ضربات ملایم  چکش پلاستیکی موزائیک های گروهی را  کاملا یکدست و همسطح نصب نمائید و دقت داشته باشید که  لبه قطعاتی که قبلا نصب شده باید قبل از نصب  موزائیک گروهی  بعدی تمیز گردد.
  • جهت کاهش تنشهای ناشی از انبساط کاشیها ، باید چند میلیمتر فضای آزاد در گوشه دیوار ها در نظر گرفته شود.
  • بعد از اتمام نصب ، قبل از خشک شدن و سفت شدن ، باید چسب کاشی و خمیر بند کشی باقیمانده در سطح موزائیکها برداشته شود ، جهت پاک کردن از پارچه یا اسفنج مرطوب استفاده نمائید .
  • برای نگهداری از این کاشیها نیز باید توجه داشته باشید که سطوح طلا ، پلاتین و فلزی بر اثر هر نوع اسید و مواد قلیایی تاثیر پذیر هستند . لذا برای نظافت می بایست از مواد تمیز کننده خنثی دربازار، استفاده گردد.

پیام مهم :

در صورت بروز ایراد پس از نصب کاشی که ناشی از عدم رعایت موارد فوق باشد، مسئولیت آن بعهده خریدار محترم میباشد . لذا قبل از  نصب ، محصولات را مورد بررسی قرار دهید و در صورت مشاهده هرگونه ایراد مراتب را جهت پیگیری اعلام فرمائید